Вівторок, 19.03.2024, 13:21

Шкільна форма

На виконання Указу Президента України «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти» № 417/96 від 12.06.1996 р. 

Навіщо потрібна шкільна форма?

- Строгий стиль одягу створює у школі ділову атмосферу, необхідну для занять.

- Форма дисциплінує людину.

- Єдина шкільна форма дозволяє уникнути змагань між учнями в одязі.

- Учень в шкільній формі думає про навчання, а не про одяг.

- Немає проблем «В чому піти в школу», в учнів виникає позитивний настрій, спокійний стан, активізує бажання вчитися.

- Шкільна форма допомагає тобі відчути себе учнем і членом певного колективу, дає можливість відчути свою причетність саме до цієї школи.

- Якщо одяг приходиться людині до смаку, вона відчує свій зовнішній вигляд.

- Шкільна форма економить гроші батьків.

- Шкільна форма формує єдиний стиль одягу в учнів школи.

Єдиний стиль - це:

- уміння носити діловий одяг

- вирішення проблеми «В чому піти в школу»;

- бажання працювати в команді;

- вирішення соціальних проблем.

Увага!

Адміністрація школи звертається до батьків з проханням постійно контролювати виконання учнями вимог щодо зовнішнього вигляду. Ці вимоги співпадають з державною політикою України у цьому питанні. Крім того, дані вимоги допомагають правильному вихованню ділової культури та зменшують відповідні видатки батьків.

Поради батькам щодо вибору шкільного одягу

У шкільній формі дитина перебуває 5 днів на тиждень як мінімум по шість годин. Основні вимоги, які висувають експерти до неї – це комфорт і безпека.

За нормативами шкільний одяг для дітей повинен містити не більше 67% синтетичних матеріалів. Але якщо навіть з сировиною все добре, слід звернути увагу на якість шиття.

Згідно з діючими нормами, дитина має переносити на відстань до 3 км не більше 10% від своєї маси. Експерти наполягають, що рюкзак для першокласника повинен важити не більше 1 кг. Отже обирати ранець треба як можна легший, але при цьому з ортопедичною спинкою, щоб рівномірно розподілялося навантаження, жорстким днищем, щоб формувалася гарна постава. А от від портфелів і сумок через плече на одній широкій ручці експерти батькам радять відмовитися - це сколіоз у майбутньому.

Взуття повинне пахнути. Але воно не повинно пахнути хімічною фабрикою і якимсь реагентом. Воно повинне пахнути шкірою або штучною шкірою, а не шинним матеріалом. Сьогодні виробники взуття часто для формованої підошви застосовують гуму, яку використовують у шинному виробництві. Але ж у взуття і машини - різне призначення.