Субота, 11.05.2024, 06:05
Головна » Статті » Мої статті

Як правильно сидіти за партою

jak pravilno siditi za partoju 1 Як правильно сидіти за партою?     Формування правильної постави у школярів – одна з першочергових завдань батьків і вчителів. Правильно сидіти за столом дитині потрібно для того, щоб уникнути порушень розвитку хребта, м'язів спини і внутрішніх органів. Згідно з медичною статистикою, серед дітей з різними типами викривлень хребта частіше зустрічаються захворювання дихальної системи (пневмонії, астми, бронхіти), травного тракту (гастрити, холецистит, кольки, запори) і ЦНС (порушення уваги і розлади пам'яті).

У даній статті ми поговоримо про профілактику порушень постави у школярів і про те, як правильно повинен сидіти дитина.

Як правильно сидіти школяру за партою?

Правильна постава за партою не тільки запобігає розвитку викривлень хребта, але і підвищує працездатність, а також позитивно позначається на якості розумової діяльності і уважності.

Як правильно сидіти за столом школяреві:

  • коліна під столом повинні бути зігнуті під прямим кутом;

  • лінія спини і стегон також повинні утворювати прямий кут;

  • ліктьові суглоби повинні повністю лежати на столі;

  • стопи ніг повинні повністю стояти на підлозі (або спеціальній підставці);

  • на спинці стільця повинен бути спеціальний виступ (опора для попереку);

  • спина повинна бути рівною, що не напруженою;

  • висота столу повинна відповідати зростанню дитини. Таким чином, школяреві не доведеться сутулитися або занадто високо піднімати лікті;

  • не варто схиляти вперед голову або згинати при сидінні спину. Шия повинна бути прямою, а спина торкатися до спинки стільця.

Як правильно вибрати стіл?

Правильна постава багато в чому залежить від правильно організованого робочого місця школяра і від якості письмового столу і стільця. Протягом життя, в міру росту дитини, меблі повинна «зростатиме» разом з ним. Для цього можна або регулярно купувати нові столи та стільці, або ж спочатку вибрати моделі з можливістю регулювання висоти, кута нахилу і інших характеристик.

Важливо також пам'ятати, що занадто яскрава або світлі меблі відображає багато світлових променів, а надто темна поверхня письмового столу поглинає світло. І те, і інше призводить до швидкої стомлюваності очей дитини. Найкраще вибирати нейтральні кольори стільниці (пастельні або відтінки натурального дерева).

Залежно від росту дитини рекомендуються стіл і стілець наступної висоти:

  • при зростанні 110-119 см стіл повинен бути 52 см, а стілець – 32 см;

  • при зростанні 120-129 см – стіл 57, стілець – 35 см;

  • при зростанні 130-139 см – стіл 62, стілець – 38 см.

Профілактика порушень постави у дітей

Відмінною профілактикою порушень постави є спорт. Регулярні помірні фізичні навантаження допомагають підтримувати тонус м'язів спини і живота, що значно знижує ризик викривлень хребта. Звичайно ж, найбільш важливим елементом формування правильної постави є свідомий контроль над правильністю положення тіла при сидячій роботі. Не тільки самі діти, а й батьки постійно повинні контролювати правильність постави, намагаючись завжди сидіти прямо, не сутулячись і не згинаючись.

Категорія: Мої статті | Додав: Inn@ (31.07.2015)
Переглядів: 540 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar